[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nowoczesne aplikacje mobilne ułatwiają nam życie, nie tylko w sieci. Mamy do dyspozycji nowoczesny monitoring sterowany przy pomocy telefonu, dostęp do rezerwacji biletu lotniczego czy mobilny asystent zakupów. Pomysły twórców aplikacji nie mają końca. Niektóre programy wymagają dostępu do zasobów smartfona. Wykorzystanie kamery, mikrofonu i automatyczna geolokalizacja to często standardowa procedura. Programiści pracują nad udoskonaleniem produktów w taki sposób, by zajmowały jak najmniej pamięci wewnętrznej i baterii urządzenia. Jednym z popularnych rozwiązań staje się umieszczenie aplikacji w chmurze Google Drive, OneDrive czy Dropbox. Taki zabieg odciąża nasze urządzenie i zwiększa płynność użytkowania programu.

Wyraźnym trendem ostatnich lat staje się wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości VR i coraz bardziej zaawansowanych algorytmów, które dążą do samodzielnej sztucznej inteligencji. Rynek w tej kwestii rozwija się bardzo prężnie. W następnych latach, będziemy prawdopodobnie świadkami powszechnego dostępu do gier wykorzystujących nasze realne otoczenie i doświadczymy procesu zastępowania pracowników niektórych branż przez roboty.  Technologia w ten sposób ułatwi współpracę specjalistów z różnych dziedzin – od medycyny, przez informatykę, po architekturę.

Nowoczesna technologia wpływa realnie na nasze życie. Jednym ułatwia codzienną organizację dnia, innym umożliwia kontakt z rodziną przebywającą na drugiej półkuli. Zachowanie zdrowego rozsądku jest w przypadku urządzeń mobilnych kluczowe. Warto nauczyć się dobrze gospodarować swoim czasem i czerpać z przydatnych aplikacji.

.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.