[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Tegoroczny Digital in 2017 Global Overview informuje, że ponad 3,7 miliarda osób korzysta z internetu. To ponad połowa populacji ludzkiej. Wśród tej licznej grupy, około 2,7 miliarda to aktywni użytkownicy social mediów. Jak czytamy w raporcie, większość z nas korzysta w tym celu z urządzeń mobilnych. Odnotowano w tej kategorii 30% wzrost w porównaniu z początkiem roku 2016. Z telefonów korzysta prawie ¾ populacji. Widocznym trendem jest przenoszenie codziennej aktywności do urządzeń mobilnych.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nowoczesne narzędzia i wyścig konkurentów

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nie wszyscy czujemy, że urządzenia mobilne są nam niezbędne. Łatwo wyobrazić sobie jednak dyskomfort w momencie braku dostępu do skrzynki emailowej, ważnej notatki ze spotkania czy po prostu ulubionej muzyki. Intuicyjnie zaprojektowana aplikacja ułatwia codzienne funkcjonowanie. Co roku na rynku pojawiają się nowe, doskonalsze modele telefonów, które często zastępują komputer. To od specyfikacji naszych urządzeń zależy dostępność i wygląd aplikacji po zainstalowaniu. Według rankingu StatCounter wśród systemów operacyjnych narzędzi mobilnych na przodzie klasyfikuje się Android (39,91%), za nim Windows (36,34%), na trzecim miejscu iOS (12,97%). Zgodnie z App Annie, w ubiegłym roku Google Play był znacznie chętniej wybierany niż App Store. Ilość pobrań aplikacji na Androida była prawie trzykrotnie większa niż u jego konkurencji w Apple. Obroną dla App Store może być wyróżniająca się jakość jego aplikacji. Produkt Apple, mimo mniejszej popularności, generuje wciąż znacznie większe obroty.

Nieustanne bycie online

Google wykorzystuje algorytmy, które skutecznie analizują i grupują aplikacje. Dzięki takim automatyzmom, niebezpieczne produkty są usuwane. Mobilne wersje programów umożliwiają szybsze dzielenie się interesującymi treściami. Postęp technologiczny daje nam dostęp do rozrywki i ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Organizowanie pracy przy pomocy narzędzi cyfrowych stało się w ostatnich latach bardzo intuicyjne. O nieustannej potrzebie bycia online przypominają komunikaty o aktualizacjach. By czerpać w pełni z możliwości urządzenia mobilnego koniecznie dopasujmy do niego zestaw aplikacji i korzystajmy z ich udoskonalonych wersji.

Aplikacje mobilne w przyszłości

Nowoczesne aplikacje mobilne ułatwiają nam życie, nie tylko w sieci. Mamy do dyspozycji nowoczesny monitoring sterowany przy pomocy telefonu, dostęp do rezerwacji biletu lotniczego czy mobilny asystent zakupów. Pomysły twórców aplikacji nie mają końca. Niektóre programy wymagają dostępu do zasobów smartfona. Wykorzystanie kamery, mikrofonu i automatyczna geolokalizacja to często standardowa procedura. Programiści pracują nad udoskonaleniem produktów w taki sposób, by zajmowały jak najmniej pamięci wewnętrznej i baterii urządzenia. Jednym z popularnych rozwiązań staje się umieszczenie aplikacji w chmurze Google Drive, OneDrive czy Dropbox. Taki zabieg odciąża nasze urządzenie i zwiększa płynność użytkowania programu.

Wyraźnym trendem ostatnich lat staje się wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości VR i coraz bardziej zaawansowanych algorytmów, które dążą do samodzielnej sztucznej inteligencji. Rynek w tej kwestii rozwija się bardzo prężnie. W następnych latach, będziemy prawdopodobnie świadkami powszechnego dostępu do gier wykorzystujących nasze realne otoczenie i doświadczymy procesu zastępowania pracowników niektórych branż przez roboty. Technologia w ten sposób ułatwi współpracę specjalistów z różnych dziedzin – od medycyny, przez informatykę, po architekturę.

Nowoczesna technologia wpływa realnie na nasze życie. Jednym ułatwia codzienną organizację dnia, innym umożliwia kontakt z rodziną przebywającą na drugiej półkuli. Zachowanie zdrowego rozsądku jest w przypadku urządzeń mobilnych kluczowe. Warto nauczyć się dobrze gospodarować swoim czasem i czerpać z przydatnych aplikacji.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.